Hlásí nám to plnou paměť přenesených dat za měsíc:-), to bude asi škola v přírodě:-). Nebojte, pokud se Vám něco nezobrazuje, počkejte do 1. července, kdy se počet přenesených dat nuluje:-). Chtěla jsem dětem na památku vypálit DVD s fotkami za 1. a 2 třídu, to jsem ale netušila, že jsem toho za ty dva roky nafotila tolik. Bylo by to ne jedno, ale aspoň pět DVD na jednoho, a tak jsem zvolila variantu, že jsem Vám vypálila na DVD náš web třídy se stále funkčními odkazy na fotogalerii. Web v srpnu přestane být aktivní, ale odkazy na fotogalerii zůstanou, tak si z ní přes DVD postahujte fotky, které si chcete schovat na památku. Když vložíte DVD do počítače, zadejte: Index.html(spustit), skočí krátká reklama a zobrazí se náš web třídy s funkčními odkazy.  Fotky z posledních tří dnů už tam uloženy nejsou.

Hledám slova a napadá mě jen jedno velké DĚKUJI! Byli jste úžasní...Vy i Vaše děti. Budete mi chybět! Dojali jste mě, rozbrečeli a dodali další energii do života a já teď vím, že ta naše učitelská práce má smysl. Obklopila jsem se Vaší velkou kyticí a kytkami a pořád dokola si čtu vzkazy od dětí v nádherném albu a těším se, až si v roce 2019 pověsím kalendář s nimi. Děkuji Vám za nečekané ocenění a dary. Budu mít Vaše děti pořád při sobě, v srdci i v uších:-). Moc Vám děkuji! 

Přeji Vám pohodovou dovolenou a dětem krásné prázdniny!

První školní den v září jsme domluveni, že se uvidíme stůj, co stůj...Já s novými prvňáčky začínám až v 9 hodin, tak mi bude ctí je doprovodit do třetí třídy, šikulky moje:-).

 

20.6.: Zítra ve čtvrtek 21.6. dejte, prosím, dětem s sebou igelitku na vyklizení šatní skříňky. V pátek už přijdou děti v botech.

Vyúčtování 100 Kč na žáka ze ŠvP: 

 • červená kšiltovka 45 Kč
 • vstupné do hradu Brumov 20 Kč
 • fotografie třídy 25 Kč
 • ostatní spotřební materiál 10 Kč

 

17.6.: Zítra v pondělí 18.6.2018 rozdám dětem učebnice na příští školní rok. Zítra, ať ještě přijdou s aktovkou, ale od úterý už můžou nosit jen batůžek, deníček, notýsek, svačinu a pití. Na oběd budeme chodit během čtvrté vyučovací hodiny, pak už budou děti k vyzvednutí nebo budou ve ŠD.

Změna! Vysvědčení děti dostanou v pátek 22.6.2018 první vyučovací hodinu, potom si je můžete vyzvednout, můžou jít samy domů(musí to mít písemně od rodičů) nebo půjdou do ŠD.

 

6.6.: V pátek 8.6.odevzdáváme učebnice. Prosím, pomozte dětem připravit(vygumovat, slepit, vyčistit..) učebnice - Český jazyk(růžová), Čítanka, Prvouka a Hudební výchova.

5.6.: Důležité informace k ŠvP:

Sraz na ŠvP: neděle 10.6.2018 v 9 hod. na parkovišti u Alberta(Bayerova ul.). Parkujte auta, prosím tak, aby nezavazela při výjezdu autobusů. 

Odjezd na ŠvP: v 9.30 hod. 

U autobusu mi , prosím, odevzdejte kartičku pojištěnce(musí být originál), potvrzení o bezinfekčnosti(kdo mi ještě nedal), léky pokud dítě užívá s přesným dávkováním a pohledy nebo dopisy pro děti.

Dětem jsem koupila stejné červené kšiltovky, nezapomeňte jim je dát s sebou.

Obědy mají všechny děti, které jedou na ŠvP, odhlášené.

Příjezd ze ŠvP: pátek 15.6.2018 okolo 14.30-15 hod. na stejné místo

Pojede s námi jako paní vychovatelka studentka 3.ročníku pedagogické fakulty UP Olomouc, naše bývalá studentka.

Seznam věcí na ŠvP:

Všechny osobní věci, prosím, označte. Seznam všech věcí, které dítěti dáte, vložte do vhodného zavazadla(kufr, sportovní taška) označeného jmenovkou. 

Oděv: oblečení na cestu, kalhoty sportovní, tepláky, bunda sportovní, krátké kalhoty, kšiltovka, dostatečné množství triček a další oblečení dle uvážení rodičů, pláštěnka (ne deštník)! Prosíme o věci, ve kterých si děti mohou hrát v lese a vhodné pro pobyt v přírodě!

Prádlo: spodní prádlo a ponožky 6 dnů - raději více, pyžamo, ručník + větší ručník, plavky, župan k bazénu (dle uvážení). 

Obuv: domácí, obuv k bazénu, NUTNÉ je mít alespoň dvoje sportovní boty pro případ promočení! Gumáky dle uvážení. 

Hygienické potřeby: hřeben, zubní kartáček, pasta, papírové kapesníky, mýdlo, kelímek, šampon, (tělový krém, krém na obličej, pomádu na rty-pokud jsou děti zvyklé používat), igelitová taška nebo plátěná na špinavé prádlo, krém na opalování 

Ostatní věci: batoh na výlety, korespondenční lístek nebo dopisní papír+známky, plastová láhev na pití – ne PET lahev!, oblíbená knížka, hračka, společenské hry, v případě, že dítě neumí plavat - rukávky nebo plavací kruh, sluneční brýle 

Učební pomůcky: pouzdro, bílé tričko z vystoupení(budeme na něho malovat)

Kapesné: dle vlastního uvážení, max. 300,- Kč 

NEDÁVEJTE DĚTEM  S SEBOU ŽÁDNÉ CENNÉ VĚCI (MOBILNÍ TELEFON, fotoaparát, tablet apod.)

 

27.5.: Shrnutí informací z třídních schůzek:

Schválili jsme výběr třídního fondu 1000 Kč v září na příští školní rok 2018/2019 + nákup PS do AJ s Multiromem.

Rodiče byli informováni o výši příspěvku 300 Kč na SPŠ na rok(hradit se bude z vybraného třídního fondu) a o platbách kroužků: 100 Kč na celý školní rok při libovolném množství kroužků.

Děti budou ve třetí třídě plavat, výuka je hrazena školou, dopravu hradí rodiče.

Od 13.6.2018 bude u školy na týden přistaven kontejner a proběhne sběr papíru-poslední v tomto školním roce.

Už příští týden začne probíhat ve škole rekonstrukce rozvodů vody a topení. Vysvědčení děti dotanou v pátek 22.6.2018. Pravděpodobně budou mít tři hodiny a čtvrtou dostanou vysvědčení s tím, že ŠD bude v normálním režimu. Pokud by to mělo být jinak, dám vám vědět. Od pondělí 25.6.2018 bude ředitelské volno a dětem začínají prázdniny. Pokud máte zájem v tomto týdnu o ŠD máte možnost své dítě přihlásit, školní jídelna ale nevaří.

V úterý 22.5. jsme se fotili na společnou fotografii, pokud máte zájem o více než jeden kus, dejte mi, prosím, vědět do úterý 29.5. Děkuji!

Příspěvky na ŠvP ze zdravotních pojišťoven bude možno čerpat až po realizaci. Stejně tak proplácení ŠvP od zaměstnavatele bude možné až po realizaci(na zálohu se nevystavuje potvrzení). Podmínkou VZP je přihlášení dítěte do Klubu pevného zdraví, VZP přispívá částkou 1.200 Kč. U ostatních pojišťoven si podmínky rodiče zjistí sami. Po realizaci znamená až po kompletním vyúčtování faktur za dopravu a ubytování. Počítat s vyúčtováním až v průběhu prázdnin nebo v září.

10.5.: Vážení rodiče, dovolte mi pozvat Vás touto cestou na vystoupení v rámci Akademie školy v pátek 18. 5. 2018. V pátečních dopoledních hodinách proběhne zkouška v Městském domě a od 15,00 hodin již samotný slavnostní program. V pátek si děti nebudou brát do školy žádné školní věci, pouze: klíče s čipem, svačinu, pití a převlečení na své vystoupení + přezůvky(boty na vystoupení) do MD. Děti si ke mně daly převlečení kvůli zkouškám, posílám jim ho dnes domů, prosím, zkontrolujte jim ho, popřípadě vyperte a vyžehlete. V pátek si každý ponese své převlečení v batůžku, rifle i sukně můžou mít na sobě klidně už ráno, ale bílá trička si oblečeme raději až těsně před odpoledním vystoupením:-).

Pro naši třídu platí následující rozpis:

 • děti, které vystupují s jógou odchází s p. vych. Kateřinou Kalabusovou ve 13.50 ze školy a děti, které vystupují s Trávníčkem odchází taky ve 13.50 s p. uč. Veronikou Krejčí
 • děti, které vystupují jen se třídou odchází ze školy se mnou v 15.00 hod.
Do školy se už nebudeme z MD vracet, všechny věci si děti budou brát s sebou. Pokud chcete děti vyzvednou z družiny po obědě, prosím, aby na daný čas byly zpět ve škole. Jinak budou děti samozřejmě v družině. Všechna naše vystoupení budou v 1. části programu, pokud si budete chtít děti vyzvednout a dodívat se na program společně, můžete si je vyzvednout cca 16.10 o přestávce v malém sále za kavárnou. Prosíme, nevstupujte za dětmi do šaten v době akce! Moc děkujeme. Celý program akademie končí asi v 17.20.                         Děkuji za spolupráci, tř. uč. Simona Válková

 

  

 

 

2.5.: Připomínám! Do 6.5. je potřeba odevzdat 2 doklady: posudek o zdravotní způsobilosti-originál, ne kopii!!(po skončení ŠvP originál posudek vrátím) a bezpečnostní pokyny, vše podepsané(popř. i potvrzení o bezinfekčnosti s datem odjezdu s tím, že mi u odjezdu kývnete, zda platí). Tiskopisy jste dostali na třídních schůzkách. Děkuji moc za spolupráci.

25.4.: Procvičování učiva: 

Gramar in - procvičování učiva českého jazyka

Matematika in - procvičování učiva matematiky

 

20.4.: Shrnutí informací z třídních schůzek:

 • Schválili jsme nákup pracovních sešitů na příští školní rok 2018/2019.
 • Rodiče byli informováni o potřebě kontroly zdravotních pojišťoven do 23.4.2018. (Můžete kontrolovat přes el.žákovskou knížku.)
 • Rozdali jsme si papíry na ŠvP. Do 6.5. je potřeba odevzdat posudek o zdravotní způsobilosti a podepsané bezpečnostní pokyny(popř. i potvrzení o bezinfekčnosti s datem odjezdu s tím, že mi u odjezdu kývnete, zda platí).
 • Rodiče byli informováni o proplácení ŠvP přes zdravotní pojišťovny nebo zaměstnavatele(viz. níže).
 • Řekli jsme si bližší informace k vystoupení dětí na Akademii školy. Oblečení na vystoupení jsme dohodli takto: všichni si zakoupí bílé tričko(levné...cca 30 Kč), které využijeme na vystoupení a potom si ho vezmeme na ŠvP a budeme na něho malovat, kluci budou mít rifle nebo modré kalhoty a holky tylovou sukni jakékoliv barvy, boty záleží na tom, co mají: bezpečné a pohodlné na tancování:-)
 • Dohodli jsme dar do tomboly za třídu na Reprezentační ples školy: poukázku do restaurace U Labutě
 • V příštím školním týdnu budeme psát třičtvrtěletní písemné práce z ČJ a z M.

Příspěvky na ŠvP ze zdravotních pojišťoven bude možno čerpat až po realizaci. Stejně tak proplácení ŠvP od zaměstnavatele bude možné až po realizaci(na zálohu se nevystavuje potvrzení). Podmínkou VZP je přihlášení dítěte do Klubu pevného zdraví, VZP přispívá částkou 1.200 Kč. U ostatních pojišťoven si podmínky rodiče zjistí sami. Po realizaci znamená až po kompletním vyúčtování faktur za dopravu a ubytování. Počítat s vyúčtováním až v průběhu prázdnin nebo v září.

17.4.: V pátek 20.4. připravuje žákovský parlament poslední barevný den v tomto roce - tentokrát MODRÝ DEN (inspirace DNEM ZEMĚ). Pokud děti mají modré oblečení, ať si ho vezmou. Děkujeme!

16.4.: Ve čtvrtek 19.4. proběhne v 16. hod. společná třídní schůzka a výběr peněz na školu v přírodě, původní částka 1800 Kč, byla nakonec navýšena díky dražší dopravě na 1900 Kč. Vybereme tedy částku 2000 Kč (100 Kč nám tak zůstane na výlety a odměny pro děti). Děkujeme za pochopení! Pokud by někdo nemohl, musí mi peníze donést kdykoliv během dne, v pátek musí být peníze odevzdané paní sekretářce. Moc děkuji! Po skončení třídních schůzek proběhnou individuální konzultace dle potřeby.

11.4.: V úterý 10.4. jsme byli naposledy v tomto školním roce v knihovně. Děti si půjčily knihy a mají je prodloužené do začátku prázdnin. Hlídejte si, prosím, aby je děti do prázdnin přečetly a vrátily. Dál už si budou půjčovat knihy podle svého času, zájmu s vámi nebo sami.

Poslední sběr papíru v tomto školním roce bude probíhat v úterý 17. 04. 2018 (pouze odpoledne), ve středu 18. 04. 2018 a ve čtvrtek 19. 04. 2018 (po oba dny ráno i odpoledne). Přesné informace o časech, kdy můžete sběr přivézt na školní hřiště najdete zde.

10.4.: Prosím, prohlédněte dětem hlavy, ve škole se vyskytly vši. Moc děkuji!

30.3.: Děkujeme všem rodičům, kteří si zakoupili účastnické nebo sponzorské vstupenky na Reprezentační ples školy pořádaný ke 40. výročí založení naší školy a podpořili nás. Pokud ještě váháte s účastí, pokuste se nejpozději příští týden dorazit za p.uč. Mrázkovou a alespoň si lístky rezervujte, míst ubývá:-). 

15.3.:  Po dětech jsem Vám tento týden poslala informace k Reprezentačnímu plesu školy s návratkou. Děkuji moc všem, kteří se plesu zúčastní i těm, kteří se nezúčastní, ale zakoupili sponzorské vstupenky. Až vyberu peníze za sponzorské vstupenky od všech, kteří mají zájem, předám je p. uč. Mrázkové a pošlu Vám sponzorské vstupenky jako doklad o zaplacení. 


20.2.: Dětem jsem do deníčku doplnila vyúčtování třídního fondu: 

 • bruslení 70,-(cena jednotlivých bruslení se pohybovala podle počtu děti: 1.: 17,-, 2.: 17,-, 3.: 17,- a 4.: 19,-), dětem jsem započítala jen to, kdy bruslily
 • 50,- tombola za třídu na ples školy. Tuto částku jste schválili na třídní schůzce. Po vybrání peníze předám třídnímu důvěrníkovi p. Macháčkovi a poprosím ho o pořízení daru za naší třídu. Pokud máte nějaký nápad, co bychom mohli koupit, dejte vědět:-).
 • 20,- Matematické minutovky pro 2.roč./2.díl (ukazovala jsem na třídní schůzce)
 • 8,- vyšívací látka(kanava) 
 • Protože měl každý jinou konečnou částku, dopsala jsem dětem do tabulky s třídním fondem na 1.straně deníčku, kolik mi mají přinést doplatek. Prosím, pošlete mi doplatek po dětech do pátku. Na všechny další akce do konce šk. roku už budeme vybírat podle aktuální potřeby. 

19.2.: Dobu vypůjčení knih jsem dětem prodloužila do 13.3., kdy půjdeme společně do knihovny. Pokud vám přišla předupomínka, nereagujte na ni.

Děkuji Vám za vzornou přípravu dětí na recitační soutěž. Přednášeli všichni moc hezky. Do semifinále postoupili: Zuzana Hausnerová, Bára Hanáková, Alžběta Slezáková, Kateřina Navrátilová, Daniel Žydel, Šimon Holubář a Mikuláš Petrovič. Do finále-reprezentace třídy ve školním kole jsme vybrali: Zuzanu Hausnerovou, Báru Hanákovou a Alžbětu Slezákovou. Moc holkám děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme Zuzce Hausnerové k 1. místu v kategorii 2.-3. tříd a k postupu do okresního kola!

6.2.: Vážení rodiče, dovoluji si Vás požádat o vyplnění krátkého dotazníku tady na webu nebo v elektronické žákovské knížce ve zprávách Komens. Předem moc děkuji za Váš čas, třídní učitelka Simona Válková Vyplnit dotazník! 

1.2.: Od pondělí 5.2. se vracíme ke starému rozvrhu. V pondělí 5.2. si uděláme třídní kolo recitační soutěže.

Vzkaz od paní vychovatelky: V pondělí 5.2. půjdou děti se Čtenářským klubem v rámci ŠD do knihovny. Děti, kterých se to týká, si mají vzít čtenářský průkaz a knihy na vrácení.

26.1.: Pokusila jsem se na webových stránkách opravit odkazy ve fotogalerii, které nebyly funkční. Děkuji  tatínkovi od Betynky za upozornění. Snad už to bude fungovat:-).

Ve středu jdeme na 8 hod. do DDM Atlas na dopravní výchovu, odchod od školy v 7.45. S sebou si v tento den děti nemusí brát žádné učebnice, jen pouzdro, deníček, notýsek a složku na výpis z vysvědčení, který dostanou čtvrtou vyučovací hodinu. Pololetní prázdniny jsou v pátek 2.2.2018

19.1.:  Shrnutí informací z třídní schůzky:

 • Sběr papíru ve škole bude: 27.2.-1.3.2018
 • Děti mají povinnost registrovat se při vstupu do školy čipem-připomínejte jim to, prosím.
 • Veškeré úrazy(i drobné) musí být hlášeny v den, kdy se staly. 
 • Pokud je dítě nemocné nebo nepřítomné ve škole, hlídejte si odhlašování obědů(odebrání obědů lze zkontrolovat přes internet).
 • 18.5.2018 proběhne v MD Akademie školy v rámci oslav 40. výročí založení školy. Později večer po jejím skončení budou oslavy pokračovat školním plesem v Městském domě. Vstupenky se budou prodávat od 19.3.2018. Na třídní schůzce rodiče odhlasovali částku 50 Kč na žáka na dar do tomboly za naši třídu. Pokud někdo bude chtít dát sám za sebe navíc sponzorský dar nebo finanční příspěvek, nabízíme umístění reklamy, loga na plakátech a propagačních materiálech.
 • Na Školu v přírodě pojedeme na hotel Jelenovská - Valšské Klobouky, pravděpodobně od neděle 10.6. do pátku 15.6. 2018(ještě upřesníme). Částka na žáka bude 1800 Kč(ubytování, strava, autobus) a bude vybrána na třídní schůzce v dubnu. Příspěvky od zaměstnavatele a pojišťoven bude možné čerpat až po realizaci ŠvP. Potvrzení o zdravotní způsobilosti si vyřiďte až v dubnu, stačí odevzdat do 30.4., aby posudek platil dětem i na plavání a ŠvP v příštím školním roce. Formuláře jsem vám rozdala, kdo nemá, napište mi, prosím, do deníčku, pošlu. Někteří lékaři mají tiskopisy vlastní.
 • Na červen je plánovaná rekonstrukce školy(rozvody vody, odpady, ústřední topení a sociální zařízení v budově školy), pokud se podaří ve veřejné zakázce vybrat zřizovateli dodavatele stavby, uvažuje p.ředitelka o udělení ředitelského volna ve dnech 25.-29.6. 2018. Budeme Vás včas informovat.
 • Avizovaný a slíbený rozhovor s psychologem Markem Hermanem o výchově dětí jsem Vám poslala odkazem ve zprávě v Bakalářích.
 • Třídní kolo recitační soutěže si uděláme v pondělí 5.2.2018. Pomozte dětem vybrat nějakou básničku(nesmí být z čítanky), která bude mít 4 nebo více slok, a kterou se naučí recitovat. Společně vybereme 2 zástupce, kteří nás budou reprezentovat ve školním kole v pondělí 19.2.2018.
 • S dětmi doma trénujte početní spoje raději každý den 10 min. než jednou za týden hodinu, potřebují si počítání zautomatizovat. K zlepšení a procvičení čtení doporučuji dělat každý den čtenářskou rozcvičku(Olga Zelinková: Čtenářské rozvičky-zájemcům nakopíruji)
 • Gratulace k umístění ve výtvarné soutěži "Nevídáno-neslýcháno aneb děti kreslí Kainara" a zařazení výkresu do kalendáře patří Betynce Slezákové, Daníkovi Žydelovi a Barunce Hanákové.

 

11.1.: Lyžařský kurz pro 1. a 2. třídy se odkládá do odvolání(špatné sněhové podmínky).

Ve čtvrtek 18.1.: od 16 hod. společná třídní schůzka, po jejím skončení možnost individuálních konzultací.

Ozvala se mi paní z knihovny, že většině dětí končí půlrok výpůjčních služeb zdarma(dostali jako dárek u pasování čtenářů), pokud chcete výpůjční dobu dětem prodloužit, dejte jim , prosím, s sebou v úterý 16.1. 50 Kč(platí na rok). Rovnou by si to zaplatili. Moc děkuji!

10.1.: Do knihovny půjdeme v úterý 16.1. na 8.30. S sebou: průkaz čtenáře a knihu na vrácení. Dobu vypůjčení jsem prodloužila do 22.1. Při této příležitosti bude vyhodnocena i výtvarná soutěž: "Nevídáno-neslýcháno aneb děti malují Kainara", máme ve třídě 3 oceněné. Bude to překvapení, protože ani já nevím, kdo byl oceněn.:-)

3.1.: Bruslení:

Bruslení
termín:  čtvrtek 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. 
               odchod od školy v  7,50hod
               rozvrh hodin bude po dobu bruslení   
               pozměněn
vybavení:teplé sportovní oblečení, pevné               
               rukavice, přilba (i na kolo)
cena:    zaplatím z fondu - pronájem ledové plochy 
          se bude rozpočítávat mezi přítomné děti, 
               proto se bude cena jednotlivých hodin lišit
 
Pokyny k bruslení
Děti přijdou ve sportovním oblečení  již z domu do školy. Suché převlečení jim dejte do tašky s sebou!
Platí bezpečnostní pokyny: bez přilby a pevných rukavic nebudou děti vpuštěny na led!
Děti si během hodiny nebudou chodit nic kupovat ani nebudou u ledu konzumovat jídlo!
Pití možno s sebou do termosky, ale pouze mimo ledovou plochu!!! Nasvačíme se ihned po příchodu do školyBruslení
termín:  čtvrtek 11.1., 18.1., 25.1., 1.2. 
              odchod od školy v 7,50hod
              rozvrh hodin bude po dobu bruslení pozměněn
vybavení: teplé sportovní oblečení, brusle, pevné rukavice, přilba (hokejová, lyžařská nebo cyklistická na čepici)
cena:  zaplatím z fondu, pokud by nám peníze nevyšly, dovybíráme - pronájem ledové plochy se bude rozpočítávat mezi přítomné děti, proto se bude cena jednotlivých hodin lišit
 
Pokyny k bruslení:
Děti přijdou ve sportovním oblečení již z domu do školy. Suché převlečení jim dejte do tašky s sebou.
Platí bezpečnostní pokyny: bez přilby a pevných rukavic nebudou děti vpuštěny na led!
Pití si můžou vzít s sebou do termosky, ale pouze mimo ledovou plochu. Nasvačíme se ihned po příchodu do školy.
 
Za pomoc s odvozem batohů a pomoc při zavazování bruslí budu moc ráda. Odvoz už nám nabídla maminka Mikuláška, popřípadě se můžete vystřídat. Moc děkuji.
 

21.12.: 

Pohodové vánoční svátky a v novém roce hlavně pevné zdraví a radost 

                          z dětí Vám přeje tř.uč. Simona Válková

                       

Děkuji Vám moc za milé dárečky.

 

18.12.: Ve čtvrtek přijedou za námi do školy s workshopem a budeme vyrábět vánoční pískované obrázky(cena 40 Kč-zaplatím z třídního fondu), v tento den budeme mít s dětmi vánoční besídku: koledy a dárečky pod stromečkem. Pokračovat budou potom i malým posezením ve ŠD. Prosím, aby děti nejpozději v tento den donesly do školy malý dáreček, na kterém jsme se domluvili a můžou si přinést malou karbičku s cukrovím(opravdu jen to, co sní a popř. co chtějí nabídnout kamarádovi).

13.12.: Do knihovny jdeme v úterý 19.12. na 8.30. Dětem jsem prodloužila dobu vypůjčení do tohoto dne. Ať si vezmou s sebou knihu na vrácení a průkaz pojištěnce.

S dětmi jsme se domluvili, že do středy 20.12. přinese každý jeden malý zabalený dárek(opravdu drobnost do 50 Kč), kterým udělají pod stromečkem radost kamarádovi ze třídy, který si ho vybere. Děkuji za spolupráci. 

27.11.: Zítra 28.11. jdeme na 8.30 na Městskou policii na preventivní program: "Bezpečné chování".

Dne 29.11. jdeme do knihovny, kde dětské oddělení MěK pořádá komiksový Workshop s Danielem Vydrou. Začátek je na 8.30, délka workshopu je 60 min, vstupné 40,- Kč za žáka(zaplatím z třídního fondu).

/Daniel Vydra - autor Českého lva/  https://www.detskyworkshop.cz/komiksovy-workshop/cs_CZ-62377.html

 

10.11.: V pondělí 13.11. budou mít děti zkrácené odpolední vyučování do 12.30. 

9.11.: Připomínám: zítra, v pátek 10.11. - Den v bílém. Pokud děti mají bílé oblečení, prosím, ať si ho zítra vezmou. Moc děkuji.

6.11.: Kurz LYŽOVÁNÍ A SNB pro děti 1. – 3. tříd bude probíhat od LEDNA vždy v PÁTEK od 13:00 hodin – celkem 5 lekcí. Instruktoři si děti vyzvednou ze ŠD ve 12:50 hod. a po skončení kurzu do školy opět přivezou. Přihlášky se stejně jako u in-line kurzu vyplňují elektronicky na webových stránkách: www.newmanschool/skola. Zde naleznete také veškeré další informace. Přihlášky, prosím, vyplňte nejpozději do 20. 11. 2017, pak se systém pro přihlašování uzamkne.

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v sobotu 11.11. od 9 do 13 hod.:

25.10.: Ve čtvrtek 2.11. proběhnou od 16 hod. konzultace ve složení žák+učitel+rodič. Vlepila jsem Vám informace i do deníčku k podpisu a zaznačení času, který Vám vyhovuje. Budu se snažit Vám vyhovět a sestavit harmonogram, ať dlouho nečekáte(v 5-ti až 10-ti minutových intervalech). Samozřejmě platí, že pokud Vaše dítě vše zvládá bez problémů, plní si své úkoly a nemáte nic Vy k řešení, na konzultace chodit nemusíte.

22.10.: Děti se mohou pochlubit svými jahůdkami a soutěžit o ceny: ZDE

18.10.: Ve čtvrtek a v pátek(19.-20.10.) budou mít děti suplování. V deníčku už mají zapsané domácí úkoly dopředu. Odchod kluků na hokej je domluven(vše proběhne tak, jak jsou zvyklí). 

13.10.:  Děti dostaly domů ve složce srovnávací písemné práce Z M a Z ČJ. Prosím, podívejte se na ně, podepište je a ve složce mi je pošlete v PONDĚLÍ zpět do školy(práce se zakládají). Moc děkuji! Děti chválím, měly velmi pěkné výsledky a potvrdily tak, že učivo 1.třídy ovládají a známky na vysvědčení byly zasloužené.

11.10.: V sešitě M-1 mají děti opakování na srovnávací písemnou práci, kterou budeme psát v pátek(opakování z 1.třídy).

Procvičování nového učiva-sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky mají děti v nové záložce: Probírané učivo

10.10.:  Moc se omluvám, včera se mi vloudil šotek do zadání úkolů. Diktát písmen jste s dětmi měli vyzkoušet v učebnici na str.15, cv.2, ne na str.17, jak jsem jim chybně napsala na tabuli. Mrzí mě to, diktát jsme dnes nepsali, napíšeme si ho až zítra, děkuji za pochopení:-).

V sešitě ČJ mají děti opakování na srovnávací písemnou práci, kterou budeme psát ve čtvrtek(opakování z 1.třídy).

6.10.: Připomínám, že zítra končí Logická olympiáda pro kategorii A. Pokud jste své dítě zaregistrovali, zítra v sobotu 7.10. máte poslední možnost test spustit. Druháci už letos spadají do kategorie A(tj. 2.-5. třídy), proto se nelekejte, pokud si dítě neví rady nebo nestíhá s časem, zkouší stejný test jako páťáci:-).

4.10.: Děkuji, že nosíte potvrzení ze sběrných dvorů a sbíráte s dětmi papír i hliníkové obaly. Potvrzení předávám p.uč. Haganové a každé čtvrtletí dětem zapíšu sběr do deníčku podle přehledu, který mi p.učitelka dá.

3.10.: SBĚR KAŠTANŮ-od pondělí 9. 10. 2017 do pátku 13. 10. 2017 včetně, můžete nosit kaštany na školní zahradu vždy ráno od 7,15 hod do 7,45 hod. Sběr je určen pro lesníky, kteří nasbírané kaštany použijí jako potravu pro lesní zvířata. Za odměnu získáme živé vánoční stromečky pro nejvíce aktivní třídy i na výzdobu školy v adventním období. Předem Vám děkujeme, že se společně s námi pomůžete nakrmit lesní zvířata.

2.10.:  Kdo ještě nezaplatil 100 Kč na kroužky, prosím, pošlete po dětech nejpozději do středy. Moc děkuji!

Kroužek Výtvrané činnosti začíná od příštího týdne-v úterý 11.10.

 

28.9.: V pondělí 2.10. jdeme na 10 hod. na autorské čtení knihy Pavla Čecha "Dobrodružství pavouka Čendy" do Loutkového divadla v Přerově. Vstupné 40 Kč zaplatím z třídního fondu. Volná hodina se o něco posune, konec vyučování se nemění(ve 13.25). Kluci - hokejisti se na trénink stihnou vrátit, ale na oběd si asi zajdou až po tréninku nebo jim ho bude potřeba vyzvednou do jídlonosičů. 

25.9.: SBĚR PAPÍRU bude v úterý 26. 09. 2017 a ve středu 27. 09. 2017 vždy od 07.00 do 08.00 hodin ráno a odpoledne od 15.00 do 16.00 hodin u vchodu na školní hřiště.

19.9.: V pátek jdeme na výukový program Seiferos-letové ukázky dravců. Odchod od školy v 7.55, prosím, aby byly děti ve škole včas. Výukový program proběhne na atletickém stadionu SK Přerov(Viktorka) od 8.30 do 9.45. Částku 50 Kč na žáka(zaplatím z třídního fondu). Prosím, oblečte děti teple, ať jim není zima a v případě nepřízně počasí raději vybavte deštníkem nebo pláštěnkou. Moc děkuji!

Pokud v Bakaláři vidíte, že má Vaše dítě zameškanou první hodinu, ale vy víte, že nechybělo, je to proto, že přišlo do školy pozdě. Je to hlídáno přes čipy a já jim k tomu zapisuji pozdní příchod. Děti by měly být do 7.45 ve škole. Děkujeme za pochopení! 

 

14.9.: Důležité informace z třídních schůzek:

 • Nabídka zájmových kroužků - zde (Dejte mi, prosím, přes deníček vědět, o kolik přihlášek budete mít zájem.)
 • Informace k 40. výročí školy a k nákupu dárkových předmětů najdete na hlavním webu školy- tady
 • Informace k Logické olympiádě 2017:

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou ČR založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Pro žáky 1. stupně ZŠ jsou vyhlášeny tyto kategorie:

Kategorie A1:  žáci 1. třídy ZŠ

Kategorie A:    žáci 1. stupně ZŠ (2. – 5. třída) 

Harmonogram soutěže:

 1. srpen 2017 - 30. září 2017 - registrace soutěžících

 Základní kolo proběhne:

 kategorii A:  1. stupeň ZŠ (2.-5.třída)  ve dnech 1. – 7. října 2017
 kategorii MŠ a A1:  MŠ a 1. ročník ZŠ ve dnech 22. - 28. října 2017 

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu 20 minut pro kategorii A1 a 30 minut pro kategorii A.

Zaregistrujte své děti, buďte jejich průvodci při samostatném plnění úkolů a pojďte spolu s námi sledovat, jak se logické myšlení Vašich dětí rok od roku rozvíjí. V 1. a 2. třídě bude pomoc rodičů důležitá, žáci 3.- 5. tříd mají možnost vyplnit test ve vyučovací hodině po domluvě s třídním učitelem.

Veškeré bližší informace najdete na: www.logickaolympiada.cz

 • Kurz in-line bruslení Bruslení za školou pro děti 1. – 3. tříd bude probíhat vždy v PÁTEK od 13:00 do 14:30 hodin. 
  První lekce se uskuteční již v PÁTEK 22. 9. 2017. Instruktoři si děti vyzvednou ze ŠD ve 12.50 hodin a po skončení kurzu do školy opět přivedou – přibližně ve 14. 40 (45) hodin. Přihlášky se tentokrát vyplňují elektronicky na webových stránkách:  
  www.newmanschool.cz  Zde naleznete také veškeré další informace. Přihlášky, prosím, vyplňte nejpozději do 17. 9. 2017, pak se systém pro přihlašování uzamkne.

   

13.9.: Naše třída získala za loňskou práci v programu Les ve škole Certifikát Lesní třídy:

11.9.: Prosím, kdo ještě nevyplnil, vyplňte dětem v notýsku přední stránku a společně projděte školní řád a podepište se rodiče i děti. Moc děkuji.

 

8.9.: Kurz in-line bruslení Bruslení za školou pro děti 1. – 3. tříd bude probíhat vždy v PÁTEK od 13:00 do 14:30 hodin. 1. lekce se uskuteční již v PÁTEK 22. 9. 2017. Instruktoři si děti vyzvednou ze ŠD ve 12:50 a po skončení kurzu do školy opět přivedou – přibližně ve 14:40 (45) hodin. Přihlášky se tentokrát vyplňují elektronicky na webových stránkách: WWW.NEWMANSCHOOL.CZ Zde naleznete také veškeré další informace. Přihlášky prosím vyplňte nejpozději do 17. 9. 2017, pak se systém pro přihlašování uzamkne.

7.9.:

Ve čtvrtek 14.9. proběhne v 16. hod. třídní schůzka. Na třídní schůzce budu vybírat 1000 Kč do třídního fondu

Schůzka třídních důvěrníků proběhne ve stejný den v 15.20 ve sborovně. V 16.45 bude ukázková hodina AJ s rodilým mluvčím.

Děti už mají všechny učebnice, pracovní sešity a sešity u sebe. Prosím, dolaďte přes víkend obaly. Moc děkuji za vzornou přípravu školních věcí v tomto týdnu.

 

2.9.: Organizace začátku školního roku:

Školní rok 2017/18 začíná v pondělí 4. září:

Děti mají jen jednu zahajovací hodinu(7.55-8.40), ve druhé třídě už bez rodičů. Děti si můžete vyzvednout v 8.40 na čísle:21, pokud jdou samy domů, musí mít písemný souhlas rodičů. ŠD je v provozu, obědy se vydávají od 9.30 do 13 hodin. Děti si v tento den vezmou jen čip, klíč, zámek na skříňku(náhradní klíče mají u mě) a přezůvky. Tento rok budeme mít šatní skříňky jinde, tak je dětem ukážu a druhý den už budou vědět, kam mají jít. Děti dostanou závaznou přihlášku do ŠD, kterou prosím, v případě zájmu, vyplňte a druhý den pošlete po dětech do školy.

Školní družina je v provozu od 6.00-16.30.

V úterý 5. září budeme mít třídnické práce. Děti si přinesou přihlášku do ŠD, pytlík k lavici, stíratelnou tabulku Máju + 2 fixy a hadřík, ručník s poutkem, plastový kelímek na pití, podložku na boty do šatní skříňky a vezmou si pouzdro, svačinu a pití. Na oběd jdeme v průběhu čtvrté vyučovací hodiny, pro děti, které nechodí na oběd, přijďte v 11. hod. Dětem dám domů dotazníky a úlevy z TV z minulého školního roku. Prosím, překontrolujte je a pokud jsou nějaké změny, poznačte je z druhé strany u druhého ročníku, podepište a obratem pošlete zpět. Moc děkuji!

Ve středu 6. září budou opět třídnické práce. Děti si přinesou zkontrolované dotazníky a úlevy do TV, úbor do TV(tričko, kraťasy, cvičky nebo tenisky se světlou podrážkou)+švihadlo a věci do VV(viz. seznam níže), 7 obalů na sešity A5 a 3 obaly na sešity A4. Nástup na oběd jako v úterý.

Od čtvrtka 7. září bude vyučování podle rozvrhu:

 

 

22.8.: Seznam věcí, které pro 2.třídu zajistí rodiče:

• aktovku

• pouzdro (2 pera, 3 tužky č.2, pastelky. strouhátko, guma), pravítko (30 cm)

• pytlík k lavici z 1. třídy

• zásobník s číslicemi z 1. třídy  

• mazací tabulka, fixy, měkký hadřík

• látkový ubrousek pod svačinu

• ručník s poutkem

• plastový kelímek na pití

• zámek na skříňku + náhradní klíč 
• podložka na boty do skříňky(max. 30x35 cm)
• přezůvky s patou


• obaly na učebnice
• obaly na sešity 


• Do TV: tričko, kraťasy, cvičky nebo tenisky, tepláky, švihadlo
• Do VV: krabice z 1.třídy

   •  vodové barvy(nejlépe syté barvy,př.:  ZDE),  hadřík, igelit. ubrus, kelímek 
   •  2 štětce – kulatý, plochý, modelovací hmota + podložka, voskovky, nůžky, tyčinkové tuhé lepidlo
   •  lihový fix (0,5 mm)

Po dohodě s rodiči sešity zajištěny. Všechny věci, prosím, dětem podepište!


 

30.6.: Moc Vám děkuji za květiny, krásná slova a dárky. Moc si toho vážím a cením. Přeji dětem krásné prázdniny a rodičům pohodovou dovolenou.  

Tř. učitelka Simona Válková

29.6.: Ve čtvrtek 29.6. si děti vezmou jen prázdnou aktovku, pouzdro, deníček, svačinu a pití. Dostanou učebnice do 2.třídy. Děti mají zkrácené vyučování, během 4. vyučovací hodiny jdou na oběd, od 12 hod. si můžete děti vyzvedávat.

V pátek 30. 6. budou mít děti jen první vyučovací hodinu-rozdání vysvědčení do 8.40. Potom jdou do ŠD a na oběd nebo si je můžete vyzvednout v 8.40 na č.21. Připomínám složku na vysvědčení:-).

20.6.: Dětem už od středy nebudu zadávat psané domácí úkoly, jen čtení. Přes prázdniny budu po dětech chtít, aby se začatly do nějaké jimi vybrané knížky a v září nám ji představí a ostatním povypráví, o čem byla.

Zajímavé odkazy na procvičování: 

www.matika.in/cs/

www.vcelka.cz/cs/ (ukázka zdarma, později placená aplikace)


Podívejte se na krátké videonávody k používání Včelky:

Rychlé základy - 01 - Přihlášení do Včelky 
https://youtu.be/p_fwPX95-zI

Rychlé základy - 02 - Volba čtenáře a přepínání mezi čtenáři 
https://youtu.be/VcZzROzKguE

Rychlé základy - 03 - Přidání vlastního čtenáře 
https://youtu.be/rg_JiQpsDcM

Rychlé základy - 04 - Výsledky a úpravy seznamu cvičení 
https://youtu.be/QwcHfwXjoEo

Rychlé základy - 05 - Utrácení bodů za obrázky 
https://youtu.be/fzOzSLDB7nc

 

18.6.:Byli jsme pozváni rodiči od Amélky Švecové na jejich zahradu pod nemocnicí. V úterý 20.6. budeme vycházet ze školy v 9. hod. a půjdeme si na hodinku a půl, tak abychom byli v 11.35 zpět ve škole, pohrát ke Švecům na zahradu:-). Co si mají děti vzít s sebou, jim upřesním v deníčku. Dle počasí a svolení rodičů si děti můžou zablbnout v bazénku.

 

10.6.:  Do výtvarné soutěže s tématem dárcovství krve "Kapka pro život" se zapojila celá naše třída. V soutěži všech přerovských škol naši třídu reprezentovaly výtvarné práce Šimonka Holubáře, Barunky Hanánové, Zuzanky Hausnerové, Laurky Markovičové a keramický návrh plakety pro dárce, který na Dni otevřených dveří vytvořil Šimonek Holubář společně s tatínkem. Porota měla težké rozhodování, ale nakonec je v 1. kategorii(6 - 8let) nejvíce zaujal výkres Laurky Markovičové a získala 1. místo. Moc gratulujeme!

Celá třída půjde na slavnostní vyhlášení spojené s výstavou prací a promítáním filmu "Tajný život mazlíčků" do kina Hvězda ve středu 14.6. na 8. hod. Odchod od školy bude v 7.40, návrat v 11. hod. Od 11. hod. se ve škole zúčastníme besedy s paní spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou, která napsala knihu, kterou jsme ve škole četli "Školní strašidlo" a druhý díl, který nás čeká "Školní detektiv".- ZDE V tento den si děti nemusí brát žádné učebnice ani sešity.

V úterý - opakování z ČJ (diktát 4 vět, přepis 4 vět a čtení s porozuměním-malování obrázku podle textu), ve čtvrtek - opakování z M (sčítání a odčítání do 20 bez přechodu desítky, slovní úloha, pyramidy: vytvoření čtyř příkladů na sčítání a odčítání....viz. PS)

 

6.6.: Moc děti chválím za dnešní výlet do ZOO Lešná a herního centra Galaxie Zlín. Jak jsme se na výletě měli, se podívejte ve fotogalerii.

Ve čtvrtek 8.6. se během dopoledne fotíme na společnou třídní fotografii.

 

4.6.: V úterý 6.6. jedeme společně s třídou 1.D na výlet do ZOO Lešná a herního centra Galaxie ZlínOdchod od školy v 7.45, v 8 hod. odjezd autobusem z Kozlovské ul. S sebou: sportovní oblečení, sportovní boty, batůžek, pláštěnku, pokrývku hlavy (kdo potřebuje i sluneční brýle), větší svačinu na celý den, pití, kapesné (kdo potřebuje: prášek proti nevolnosti do autobusu, sprej proti klíšťatům, opalovací krém). Návrat okolo 16 hod. zpět ke škole.

Angličtina s rodilým mluvčím v tento den nebude, děti ji budou mít posunutou na příští týden.

 

1.6.: Zítra v pátek 2.6. jdeme na 9 hod. na netradiční oslavu Dne dětí opět na přerovském zámku- Den s archeologemCenu 40 Kč uhradím z třídního fondu.

31.5.: Zítra ve čtvrtek 1.6. - "Ponožková výprava" do jarní přírody. Jestli ji děti nemají ve škole, vezmou si s sebou do školy svoji namalovanou ponožku. Pokud by nám počasí nepřálo, přesuneme akci na jindy.

Ve čtvrtek 1.6. proběhne od 16 hod. společná třídní schůzka. 

Program:

 • schválení nákupu pracovních sešitů na příští šk.rok
 • informace ke školnímu výletu
 • informace o prospěchu a chování žáků

 

29.5.: Připomínám: Zítra v úterý 30.5. v 8 hod. na přerovském zámku-pasování na čtenáře. Od školy budeme odcházet v 7.35. Prosím, aby byly děti ve škole včas. 

 

24.5.: Akce, které nás čekají příští týden:

 • úterý 30.5. budou děti v 8 hod. na přerovském zámku pasovány na čtenáře. Od školy budeme odcházet v 7.35. Prosím, aby byly děti ve škole včas.
 • Ve čtvrtek 1.6. - "Ponožková výprava" do jarní přírody. Jestli ji děti nemají ve škole, vezmou si s sebou do školy svoji namalovanou ponožku. Pokud by nám počasí nepřálo, přesuneme akci na jindy.
 • pátek 2.6. jdeme na 9 hod. na netradiční oslavu Dne dětí opět na přerovském zámku- Den s archeologem. Cenu 40 Kč uhradím z třídního fondu.
 • V úterý 6.6. jedeme společně s třídou 1.D na výlet do ZOO Lešná a do herního centra Galaxie Zlín.  Budu vybírat 300 Kč (80,- ZOO, 110,- Galaxie + autobus). Peníze mi můžete posílat po dětech nebo předat osobně na třídní schůzce ve čtvrtek 1.6.2017. Info k odjezdu a vybavení na výlet sdělím na třídní schůzce a napíšu do deníčku. 
Ve čtvrtek 1.6. proběhne od 16 hod. společná třídní schůzka. V 15.30 ve sborovně- schůzka třídních důvěrníků.
 

22.5.: Zítra, v úterý 23.5. jdeme na 10 hod. na třetí návštěvu knihovny. Děti si nemusí brát na tento den učebnici ČJS. Prosím, dle uvážení a předpovědi počasí vybavte děti pláštenkou nebo deštníkem. Moc děkuji!

17.5.: Zítra, ve čtvrtek 18.5. jdeme na dopravní výchovu na DDM Atlas. Odchod od školy v 7.45, cyklistickou přilbu s sebou.

16.5.: Ve škole se objevily vši. Prosím, zkontrolujte dětem hlavy. Děkuji!

10.5.: Adoptovali jsme si každý sazenici jahůdky. Jahůdky se rozloučily se svým skleníkem, kde strávily necelé čtyři měsíce a teď je na dětech, zda se o ně dobře postarají.

Pracovní list k jahůdce děti dostaly, ale můžete vytisknout i ZDE

Originální obal na květináč - ZDE

 

3.5.:Včerejší návštěvu knihovny jsme museli odložit na 23.5., protože bylo nepříznivé počasí a jen sedm dětí mělo deštník nebo pláštěnku.

Prosím, pohlídejte, aby měly děti, pokud se chystáme ven, vždy k dispozici deštník nebo pláštěnku. Děkuji za pochopení.

 

27.4.: Akce, které nás v nejbližší době čekají:

 • V úterý 2.5. jdeme na 10 hod. na třetí návštěvu knihovny.
 • V úterý 30.5. budou děti na přerovském zámku pasovány na čtenáře.
 • V pátek 2.6. jdeme na 9 hod. na netradiční oslavu Dne dětí opět ne přerovském zámku- Den s archeologem. Děkujeme paní Petrovičové za zajímavý tip. Cenu 40 Kč uhradím z třídního fondu.
 • V úterý 6.6. jedeme společně s třídou 1.D na výlet do ZOO Lešná a do herního centra Galaxie Zlín. Bližší informace děti dostanou, cenu upřesním.

18.4.:  Ve čtvrtek 20.4. proběhne od 16 hod. společná třídní schůzka a následně individuální konzultace dle zájmu a po

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<div class="content" style="margin: 0px 0px 16px; padding: 0px; color: rgb(81, 101, 111); font-family: " arial="" ce",="" "helvetica="" arial,="" helvetica,="" sans-serif;="" font-size:="" 12px;"="">

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásné velikonoční svátky Vám i dětem přeje tř.uč. Simona Válková

 

28.3.: Procvičování čtení od nejjednodušších slov po těžší najdete pro děti - ZDE

 

22.3.: Vyvodili jsme písmeno B, b a některým dětem se teď ze začátku může plést b-d. Máme různé pomůcky, které si ukazujeme pro lepší zapamatování a vybavení si správného tvaru písmenka:

 

21.3.: Pokud máte zájem o zakoupení vstupenek na Večírek školy nebo o zakoupení sponzorských vstupenek, prosím, pošlete mi návratku i s penězi nejpozději do čtvrtka 23.3. Moc děkuji!

20.3.: Děti mají v deníčku doplněný třídní fond(100,- balet Tarzan, 55,- autobus, 20,- příspěvek na knihu, kterou děti dostanou od MK při pasování čtenářů). Prosím, překontrolujte a podepište. Děkuji!

Na jaře bude opět probíhat škola in-line bruslení. Napište mi do deníčku, kdo má zájem, pošlu vám přihlášku.

 

14.3.: Od dnešního dne si budou děti zapisovat domácí úkoly samy do deníčku(zezadu mají nalinkované kolonky). V deníčku mají děti přihlášku čtenáře, pošlete mi ji, prosím, po dětech vyplněnou zpět do školy. Moc děkuji!

13.3.: Ve středu 15.3. jdeme na 10 hodin na druhou návštěvu knihovny. Zítra dětem rozdám přihlášky čtenáře. Prosím, vyplňte mi je na středu všichni(kdo už má průkazku, poznačte mi to na druhou stranu přihlášky tužkou). Moc děkuji! Děti budou v květnu pasováni na čtenáře a dostanou průkazku čtenáře s půlročním půjčováním knih zdarma(týká se všech-i těch, kteří už průkazku mají).

Děkuji všem rodičům, kteří měli možnost a poslali polínka i pro ostatní děti. Zajíci se dětem moc povedli a děti z nich měly radost. Po velikonočním jarmarku si je odnesou domů.

6.3.: Moc děkuji všem rodičům nemocných dětí za vzornou domácí přípravu a spolupráci. Děti se s námi po nemoci zapojily tak, že nebylo poznat, že chyběly:-). Pokud jim ještě něco chybí dodělat, vůbec nevadí, při chvilkách si důležité úkoly uděláme ve škole.

Prosím, aby si děti na čtvrtek přinesly ruličku od toaletního papíru a kdo má možnost z chaty nebo zahrádky, aby donesl polínko. Nemusí mít všichni, naopak, kdo má možnost, může donést i dvě. Budeme na velikonoční jarmark tvořit přírodní zajíce.

24.2.: Některým dětem dělá problémy si zapamatovat měsíce. Učíme se na ně písničku: MĚSÍCE a přikládám i básničku. Bude se jim to lépe pamatovat.  

22.2.: Připomínám: zítra ve čtvrtek 23.2. od 8.30-9.30 poslední bruslení!

18.2: Prosím, domluvte se s dětmi, komu už dopsaly fixy na tabulku a doplňte je. Tabulku využíváme denně a je potřeba, aby ji měly děti v pořádku. Moc děkuji!

17.2.: Angličtina s rodilým mluvčím v úterý nebude. Bude nahrazena-navýšena na konci kurzu, aby děti o zaplacenou hodinu nepřišly. Děkujeme za pochopení!

Ještě jednou připomínám, že se do školy vrátíme později. Podle posledních informací se možná teprve kolem jedné hodiny dostaneme na oběd. Děti můžete v tento den vyzvedávat vyjímečně až do půl druhé. Společnou činnost ve ŠD budou mít od půl druhé do půl třetí.

16.2.: úterý 21.2. jedeme do divadla na baletní představení Tarzan do Olomouce. Odchod od školy v 8.30, budeme mít část první hodiny. S sebou: oblečení vhodné do divadla, batůžek, deníček, pouzdro, svačinu a pití. Učebnice si v tento den děti brát nemusí. Vrátíme se o něco později, proto si děti ze ŠD vyzvedávejte až před 13 hodinou.

Pošlete mi, prosím, po dětech v pátek nebo v pondělí 200 Kč. (Vstupenka 100 Kč + cena autobusu-zatím nevíme přesně). Zbylou částku připíšu dětem do třídního fondu. Moc děkuji!

13.2.: Ve středu 15.2. jdeme na 10 hod. do knihovny. Vrátíme se kolem 11.30, takže na oběd by děti měly odcházet ve stejný čas. Pokud bychom se zpozdili, mějte, prosím, trpělivost při vyzvedávání dětí. Moc děkuji.

Další-už poslední bruslení bude ve čtvrtek 23.2. od 8.30-9.30. Prosím, pohlídejte si termín, ať to není dětem líto. Bez bruslí je , bohužel, nemůžu vzít a nechávám je v jiné třídě, bylo by jim na zimním stadionu zima.

 

2.2.: Přeji dětem hezké jarní prázdniny a plno zimních radovánek. Úkoly na prázdniny jsem dětem nedávala, ale budu ráda, když si v týdnu najdete chvilky na trénování čtení.

Nezapomeňte, že hned první pondělí po prázdninách 13.2. jdeme potřetí bruslit od 8.30-9.30. Odchod od školy bude v 7.55, prosím, aby byly děti ve škole nejpozději v 7.45. Moc děkuji!

 

31.1.: V pátek 3.2. by měla být v deníku Nové Přerovsko dvojstrana fotografií všech přerovských prvňáčků, tak si deník nezapomeňte koupit:-).

Připomínám, že bruslit jdeme zítra ve středu 1.2. od 9.15-10.15. Odcházet ze školy budeme v 8.40, děti budou po svačině. Budeme mít první a poslední vyučovací hodinu. Dětem dejte Slabikář, písanku, deníček, notýsek a pouzdro. Věci na bruslení-stejně jako posledně. 

30.1.: Zítra v úterý 31.1. si děti vezmou do školy jen pouzdo, deníček ,notýsek a písanku. Budeme mít takový volnější den s hravým opakováním a procvičováním. Vysvědčení dětem rozdám třetí vyučovací hodinu a čtvrtou hodinu se s vysvědčením vyfotí. Dejte, prosím, dětem na vysvědčení složku a podepište mi souhlas v deníčku s focením do NP. Moc děkuji!

28.1.: V úterý 31.1. dostanou děti výpis z vysvědčení. Jako každý rok budou s vysvědčením vyfoceni všichni přerovští prvňáčci a jejich malá fotografie bude otištěna v Novém Přerovsku. Souhlas s uveřejněním mají děti vlepený v deníčku, těm, kteří byli nemocní, vlepím dodatečně v pondělí. 

V pátek 3.2. mají děti pololetní prázdniny a na ně navzují jarní prázdniny od pondělí 6.2. do pátku 10.2.

27.1.: Procvičování pro děti na doma:

Procvičování celých hodin - ZDE

Roční období a měsíce: podzim - ZDE

                                  zima - ZDE

                                  jaro - ZDE

                                  léto - ZDE

Procvičení ročních období - ZDE

25.1.: Prosím, pošlete mi po dětech během týdne ofocenou kartičku pojištěnce, začínáme chodit častěji ven a i přesto, že na Vás mám telefonní kontakt, budu raději, když budu mít u sebe i kartičky. Moc děkuji!

24.1.: Moc děkuji za nabídky odvozu batohů a pomoci při zavazování bruslí. Odvoz na 1. bruslení máme zajištěn.

23.1.: Ve středu odcházíme na dopravní výchovu do DDM Atlas už v 7.45, výukový program bude začínat v 8 hod. Prosím, aby byly děti nejpozději v 7.40 ve škole. Moc děkuji!

Vzhledem k vytíženosti zimního stadionu musíme mít každý týden jiný termín bruslení. Časy odchodů ze školy budou stejné, jen ve středu 1.2. budeme ze školy vycházet až po první vyučovací hodině v 8.45.

 • čtvrtek 26.1.       8.30 - 9.30 (1. a 2. vyučovací hodina)
 • středa    1.2.        9.15 - 10.15 (2. a 3. vyučovací hodina)
 • pauza - jarní prázdniny
 • pondělí 13.2.      8.30 - 9.30 (1. a 2. vyučovací hodina)
 • čtvrtek  23.2.      8.30 - 9.30 (1. a 2. vyučovací hodina)
První odvoz bruslí měla zařizovat maminka od Honzíka Kadláčka, ale ten dnes onemocněl, proto se na vás obracím s prosbou, kdo by byl ochotný nám ve čtvrtek 26.1. odvézt batohy a brusle. Stačí jen zpět ke škole, tam už se nám nabídla maminka od Alexíka Petráše. Děkuji.
 

22.1.: Ve čtvrtek 26.1. jdeme na 1. bruslení. Další termíny upřesním. Sraz ve škole nejpozději v 7.45 hod.  V 7,50 hod. budeme vycházet od školy. Budu ráda za pomoc při obouvání bruslí, ale není potřeba, aby mělo každé dítě doprovod. Děti musí mít - přilbu (hokejovou, lyžařskou nebo cyklistickou na čepici-vyzkoušejte doma, aby dobře seděla na hlavě), pevnější (ne pletené) rukavice a nepromokavé kalhoty. Děti si s sebou můžou vzít pití v termosce. Po návratu do školy budou mít svačinu. Batohy a brusle nám na zimní stadion teď poprvé poveze paní Kadláčková, potom se můžeme domluvit na prostřídání. Děti byly poučeny o chování a bezpečnosti. Rozvrh se nám přizpůsobí bruslení, ale pro děti se nic nemění, budou si chystat věci podle původního rozvrhu.

Ve středu 25.1. jdeme v rámci vyučování na dopravní výchovu do DDM Atlas.

18.1.: Zítra ve čtvrtek 19.1. se pátou vyučovací hodinu zúčastníme ekologického programu o třídění odpadu: "Tonda obal na cestách". Akce je v prostorách školy.

15.1.: Ve čtvrtek 19.1. proběhne od 16 hod. společná třídní schůzka a následně individuální konzultace dle zájmu a potřeby. Program třídní schůzky:

 • informace k bruslení
 • informace k učivu, chování a prospěchu dětí
 • informace k používání elektronické žákovské knížky, převzetí přístupových hesel 
 • výběr družinkovného(p.vychovatelka částku upřesní v deníčku)

8.1.: První školní bruslení proběhne ve čtvrtek 26.1. od 8.30-9.30. Všechny bližší podrobnosti si řekneme na třídní schůzce, která bude ve čtvrtek 19.1. Děti budou mít po dobu bruslení upravený rozvrh(obě hodiny TV budou ve čtvrtek), až to bude aktuální, dám rozvrh na webové stránky.

5.1.:  Zítra 6.1. začíná lyžařský kurz. Týká se těchto přihlášených dětí: Brettler Matyáš, Fritscher Denis, Hanáková Barbora, Janeček Jan a Navrátilová Julie Evelýna. Veškeré informace byste měli obdržet mailem od Newman school(www.newmanschool.cz). Děti budou instruktoři vyzvedávat ve 12:50 ve škole. Pokud chcete dětem přinést výbavu až před odjezdem, popřípadě jim pomoct s oblékáním, vzít domů aktovku atd., můžete přijít ve 12:30, pustíme vás do školy. Příjezd ke škole mají naplánovaný na 16:50.

22.12.: Všem dětem, které před vánočními svátky onemocněly, přeji brzké uzdravení a krásné Vánoce. 

21.12.: Zítra ve čtvrtek 22.12. budou mít děti zkrácené vyučování, můžete si je vyzvedávat už od 12 hodin.

19.12.: Ve středu 21.12. dětem nedávejte učebnice, jen deníček, notýsek a pouzdo. V tento den máme malé vánoční posezení ve třídě a potom i ve ŠD. Připomeňte, prosím, dětem, ať nezapomenou dáreček a dejte jim nějakou pevnější tašku na jejich vánoční výrobky pro Vás:-). Moc děkuji!

Ve čtvrtek 22.12. si už taky děti nebudou brát učebnice. Kdo bude chtít, může si přinést pomeranč, hřebíček-koření, svíčku, popř. nějaké ozdoby a vyrobí si svícínek.

Na prázdniny dětem nedávám úkoly. Mají za sebou úspěšný start do první třídy a je potřeba načerpat novou sílu a energii. Podle potřeby dětí ve volných chvílích čtěte, skládejte a komu bude chybět škola:-), může počítat dobrovolné opakovací úkoly v M-PS.

Pohodové chvíle o vánočních svátcích a hodně zdraví do nového roku 2017 

Vám i dětem přeje tř.uč. Simona Válková

 

 

14.12.: S dětmi jsme se domluvili, že si uděláme vánoční den ve třídě ve středu 21.12. a v ten samý den odpoledne budou mít děti i předvánoční posezení ve ŠD. Můžete dát dětem pár kousků cukroví, které si pak nechají i do ŠD(opravdu to nepřehánějte, je to jen pro ně a pro atmosféru Vánoc). Udělali jsme takovou domluvu, že každý donese malý dárek(v hodnotě okolo 30 Kč, max. do 50 Kč - prosím, dodržte, aby to bylo vyrovnané a spravedlivé) a děti nebudou dopředu vědět od koho ze třídy dárek dostanou, budou si dárečky losovat. Děkuji předem za spolupráci. Hezký předvánoční čas.         

                                                                      Tř. uč. Simona Válková

 

9.12.:

 

5.12.: Připomínám, že zítra v úterý 6.12. jdeme na 10.30 na muzejně-edukační program Vánoce na zámku. 

Na oběd asi půjdeme až kolem dvanácté, tak děti nevyzvedávejte dřív než o půl jedné, aby byly po obědě.

1.12.: V pondělí 5.12. bude ve škole chodit Mikuláš se svými pomocníky. Děti dostanou plnící pera - pokud budou hodné:-) a nechám na Vás pokud jim chcete poslat ještě něco na zub. Děti můžou mít nějaký kostým a můžou ho mít už od rána. Odpoledne mají ve školní družině připravené čertovské hrátky a soutěže. Děti si v tento den nemusí brát žádné učebnice, jen deníček, notýsek a pouzdro. Děkuji.

29.11.: Zítra ve středu 30.11. jdeme okolo 9 hod. na balónovou poštu Ježíškovi. Dopis psal jen ten, kdo chtěl, děti jsem nenutila, protože někteří už si psali dopisy doma a podruhé nechtěli. Prosím, aby se děti teple oblékly a měly čepice a rukavice, budeme tam nejméně půl hodiny stát. Moc děkuji!

Zavádíme si nové sešity na diktáty a na opis a přepis. Prosím, pošlete po dětech do pátku dva obaly na malý sešit A5. Děkuji!

24.11.: V matematice trénujeme tvoření čtyř příkladů k dominové kartě. Pro jistotu vám jednu vzorovou kartu s příklady napíšu. Děti tvoří dva příklady na plus a dva na mínus, z čísel 2(sčítanec), 3(sčítanec) a 5(součet). Děti se to naučí, trénujeme to, časem to pochopí:-).

   2 + 1 = 3

   1 + 2 = 3

   3  - 2 = 1

   3 -  1 = 2

 

22.11.: Zítra budou mít děti v deníčku vlepený přehled plateb z třídního fondu. Zůstává nám částka 72 Kč na žáka a v nejbližší době budeme ještě platit: 55 Kč - vánoční program se zdobením perníčků a výkladem vánočních zvyků a tradic na přerovském zámku, 25 Kč - vánoční tvoření(keramika + materiál na výrobu dárečků) a v lednu začneme chodit bruslit (4 x cca 20 Kč, celkem do 90 Kč). Nechci teď před Vánocemi vybírat do fondu další větší částku, proto stačí, když mi po dětech pošlete 100 Kč, abychom pokryli aktivity do konce ledna. Moc děkuji!

Naše nejbližší plánované akce :

 • Pokud nám počasí bude přát, vyrazíme ve čtvrtek 24.11. třetí a čtvrtou vyučovací hodinu do Michalova v rámci projektu: "Les ve škole". Pracovní sešit do ČJS si nechají děti doma. Prosím, vybavte děti teplým oblečením a vhodnou obuví. Moc děkuji.
 • V úterý 6.12. jdeme na 10.30 na muzejně-edukační program Vánoce na zámku:

16.11.: Moc děkujeme rodičům Honzy Kadláčka za sponzorský dar - výtvarný materiál do výtvarné výchovy a do ŠD.

15.11.: Včera si děti domů přinesly nakopírovaný text s rozšiřujícím čtením, aby pořád nečetly jen ze Slabikáře. Zatrhly si domácí úkol, ale já si nevšimla, že tam jsou slova i s písmenem y a dvojhláskou ou, které jsme ještě nenatrénovali. Moc se omlouvám. Statečně jste se s tím poprali:-). Moc děkuji!

9.11.: Školní parlament vyhlašuje na pátek 11. listopadu soutěž tříd: "Den v bílém-sv.Martin přijede na bílém koni". Pokud mají děti něco bílého-tričko, mikinu, halenku...,ať se do toho v pátek oblečou. Moc děkuji!

8.11.: Děti si dnes zapsaly do deníčku, že si mají ve čtvrtek přinést jednu "lichou" ponožku(ponožku, která doma leží a nemá druhý pár nebo nějakou, která už je malá a ještě jste ji nevyhodili). Pokud bude světlejší, bude to lepší, budeme na ni malovat obličej. Moc děkuji!

7.11.: Děti dostaly nabídkový katalog z Knižního klubu Albatros. Pokud si chcete objednat nějakou knihu, pošlete, prosím , návratku do 19.11. 

Prosím, kdo mi ještě neodevzdal informovaný souhlas, týkající se spolupráce s PPP, pošlete ho zítra po dětech. Moc děkuji!

2.11.: Děti mají v deníčku vložené informace, týkající se legislativních změn a naší spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Přerově. Prosím, pročtěte si je a vyplněné pošlete zpět po dětech. Moc děkuji! 

31.10.: Milí rodiče,

ve čtvrtek 3.11. proběhne v naší třídě od 16 hod. společná třídní schůzka a následně individuální konzultace dle zájmu a potřeby. Děti si dnes tuto zprávu zvládly samy napsat tiskacím písmem do deníčku:-). Moc je za to chválím! Tř. uč. S. Válková

Informace k BURZE KNIH:

- proběhne 10. 11. 2016 od 15,00 do 16,00 hodin v hale školy (oficiální termín konzultací většiny tříd)

- mohou se prodávat knihy a časopisy

- maximální částka je 50,- Kč za kus (čím méně, tím větší šance na prodání)

- prodávat může jen ten žák, který parlamenťákovi odevzdá vyplněný lísteček s podpisem rodičů, který obsahuje přehled knih a cen za ně

- lístečky budou parlamenťáci rozdávat  v úterý

- žáci prvních a druhých tříd si mohou knihy koupit, ale prodávat mohou jen se starším sourozencem nebo s rodiči

 

 

25.10.: Dětem jsem dnes rozdala Slabikář, aby si ho mohly doma prohlédnout, začíst se:-) a obalit si ho. Budeme ho používat od úterý 1.11. místo Živé abecedy. Domácí úkol jsem dětem na prázdniny nedávala, mají jen čtení v Živé abecedě a trénovat skládání jednoduchých slov s otevřenou slabikou. 

Dětem přeji hezké prázdniny a Vám pěkný prodloužený víkend. Tř. uč. Simona Válková

Lyžařský kurz pro ZŠ:

 • bude probíhat 5 x v pátek, instruktoři si děti vyzvednou ve 12.50 ve škole
 • kurz bude probíhat v Hlubočkách
 • ke škole děti přivezou v 17 hod.
 • cena: 2 150 Kč, zapůjčení lyžařského kompletu: 550 Kč
 • přihlášky do pátku 4.11.(dejte mi vědět přes deníček)

19.10.: Chválím děti i rodiče za přípravu na vyučování a plnění domácích úkolů. Dovolte mi shrnout, co právě ve škole procvičujeme a co můžete trénovat s dětmi i vy doma:

 • V matematice trénujeme porovnávání, sčítání v číselném oboru 1-5. Můžete dětem dávat procvičování i doma: ZDE 
 • V českém jazyce čteme vázaně slabiky a slabikujeme jednoduchá slova. Při skládání dětem diktuji slabiky(ty už se jim daří) a začínáme jednoduchá slova s otevřenými slabikami(pole, pase, máma, láme, Ela, Pepa...). Slova zatím ještě některým dětem nejdou, prosím, trénujte skládání i doma. 
 • V ČJS jsme dobrali učivo: Ovoce a zelenina na podzim. Každé dítě bude mít v deníčku napsaný 1 kus ovoce nebo zeleniny, který si přinese na pondělí 24.10. Moc děkuji!
 

7.10.:Ekotým ZŠ Trávník vyhlašuje pro všechny, kteří chtějí pomoci s krmením lesních zvířat, SBĚR KAŠTANŮ! Kaštany vybíráme od pondělí 10.10 do pondělí 17. 10. 2016 (včetně). Můžete je nosit na školní zahradu vždy ráno od 7,15 hod. do 7,45 hod (vchod zelenou brankou). Sběr je určen pro lesníky, kteří nasbírané kaštany použijí jako potravu pro lesní zvířata.

Moc Vám děkuji za pomoc při hledání sešitů, našly se a máme je kompletní:-). Děti si domů donesly sešit Matematika 1, prosím, obalte ho. Moc děkuji.

 

4.10.: Přikládám obrázek, jak vypadá řadící lišta, kterou děti potřebují při skládání písmen a slabik(později slov a vět):

Není potřeba ji pořídit ze dne na den, stačí, když ji dětem, které ji ještě nemají, pořídíte během víkendu. Moc děkuji!

Děti dostaly první šk.den věci od Happy snacku: rozvrh, tužku, malý deníček a byly tam tři sešity A5 s různými linkami, které jsem jim schovala u sebe. Budeme je během roku využívat v M a v ČJ. Bohužel jsem asi tři složky přehlédla a poslala je dětem i se sešity domů a teď mi chybí. Podívejte se, prosím, jestli je děti nemají doma a pokud ano, pošlete je po dětech. Byla bych moc ráda, kdyby měly všechny děti stejný sešit. Moc Vám děkuji!

3.10.: Důležité informace k organizaci kroužků:

 • Částku 100 Kč za libovolné množství kroužků ve šk.roce 2016/2017 nosí děti mně.
 • Jednotliví vyučující kroužků si děti obejdou a do deníčků jim vlepí informace. Před každým kroužkem si vyučující prvňáčky vyzvednou ve ŠD.
 • Kroužek zaměřený na logopedii "Hrátky s kočičkou Micinkou" začíná zítra 4.10., p.uč.Štukavcová si děti vyzvedne v 7 hod. ve ŠD.
 • Můj kroužek "Výtvarné činnosti" začíná příští týden v úterý 11.10., ve 13 hod. si děti vyzvednu ve ŠD.
 
Důležité informace k nácviku čtení:
 

Pravidelný každodenní nácvik čtení doma je opravdu důležitý. Věnujte čtení 10 minut denně, i to stačí! Čtěte s dětmi řádky písmen a slabik.

Dalších deset minut denně věnujte alespoň třikrát v týdnu skládání písmen a slabik do lišty podle vašeho diktátu.

 

Jaké jsou etapy při nácviku čtení?

1.   dokonalá znalost probraných písmen dítě by si mělo písmena automaticky bez delšího váhání vybavovat

2.   spojování písmen do slabik

3.   spojování slabik do slov, vázané slabikování

4.   vázané slabikování přechází k plynulému čtení

Všechny kroky na sebe navazují a není možné některou z etap přeskočit ani uspěchat. Např. pokud dítě nezvládá číst slabiku jako celek, je nutné zaměřit pozornost na znalost písmen, potom znovu procvičujeme čtení slabiky jako celku.

 

Nácvik čtení slabik:

·         první hlásku ve slabice „podržíme“ v puse a zároveň s ním vyslovíme následující hlásku, tím spojíme obě ve slabiku

·         důležité je kvalitní postřehování slabik, kdy dítě danou slabiku přečte automaticky, bez váhání a nutnosti tichého                 šeptání si jednotlivých písmen

·         pozor na délky slabik – ze začátku přeháníme

·         spojujeme slabiky s obrázkem (počáteční slabiky)

·         využijte i procvičování on-line, bezva na trénink postřehování slabik i slov je                                       

          stránka https://www.naucsecist.cz


 

21.9: Milí rodiče,    

ráda bych vám poděkovala za spolupráci. Děti chodí do školy připravené, mají vypracované a podepsané úkoly a vystřižená písmena. Jen vás poprosím, aby děti měly vždy v pouzdře 2-3 ostrouhané tužky č.2 (Silnější trojhranné tužky, které děti dostaly, používáme hlavně na větší uvolňovací cviky). Bohužel jsem zjistila chybu na hlavním webu. V pomůckách pro 1.třídu bylo napsáno 3 tužky č.3. Některé děti mají vzorně nachystané tři tužky č.3, ale ty jim, prosím, schovejte na později(jsou moc tvrdé, spíš na geometrii) a vyměňte je za tužky č.2. Za šotka se omlouváme a děkujeme za pochopení!

 

Jak vyvozujeme nové písmeno:

 • Ke každému probranému písmenu si říkáme pohádku, která nám pomůže si tvar písmene lépe zapamatovat. Děti ji zkouší i samy převyprávět podle obrázku na tabuli.
 • Trénujeme čtení malého i velkého tiskacího písmene. Když budou mít děti tečku a zarážku u řádku písmen(slabik), znamená to, že mají trénovat čtení.
 • Zkoušíme nové písmenka tvarovat z drátků, plastelíny...psát malé i velké tiskací tvary na stíratelnou tabulku Máju nebo do sešitu.
 • Hledáme písmeno v textu. Hledáme slova začínající na danou hlásku nebo ta, která mají danou hlásku uprostřed nebo na konci. Slova dělíme na slabiky: určujeme jejich počet a znázorňujeme krátké a dlouhé / slabiky.                               Např:  zajíc   /                                                                                             
 •           www.naucsecist.cz  (zde můžete dětem obměňovat slabiky, slova, aby nečetly stále to samé)

Denně budeme skládat v Živé abecedě do mřížky nebo na lištu - nejprve písmena, potom slabiky, jednoduchá slova a nakonec věty. Slabiky skládáme nejdříve z jednotlivých písmen a později využíváme i celé vystřižené slabiky. Např.:

        l  e    nebo   le

        m á m a   nebo    ma

     M á m   m e l   m a s o    nebo    ma   me le   ma so .

V matematice stačí procvičovat podle pracovního sešitu. V angličtině podle CD-multiromu nebo podle našich webových stránek, kde jsou rozepsaná slovíčka jednotlivých lekcí. Děkuji.                         Tř.uč. Simona Válková